Yatla Haliç Turu

Yatla Haliç Turu içim Aden Yachting İstanbul Yat Kiralama’nın lüks yatlarında siz ve davetlileriniz Haliç’i özgürce gezebilirsiniz.
Yatla Haliç Turu
Yatla Haliç Turu
Yatla Haliç Turu ile Haliç’in (Golden Horn) güzelliklerini, tarihi ve mistik dokusunu Aden Yachting modern yatları ile özgürce, doyasıya yaşayın. Haliç’te yat gezisi planlayanların ilk tercihi olarak sizleri bu güzellikleri yaşamaya davet ediyoruz. Tarihi yarımadanın popüler bölgesinden birisi olan Haliç kıyıları, İstanbul gezinizde görülmesi gerekli yerler arasında başta geliyor. Uzun ve dar, aynı zamanda boynuz biçiminde bir coğrafi yapıya sahip. Bu nedenle Altın Boynuz olarak da anılıyor. Haliç, aynı zamanda eski İstanbul’un en önemli ticaret merkezlerinden birisi. Aşağıda Haliç kıyıları popüler mekanlar, gezilecek yerler, aktiviteler ve ulaşım hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Dünyanın en doğal limanlarından biri olması sebebiyle Bizans ve Osmanlı donanmaları ve ticari gemicilikle ilgilenenler yüzyıllardır Haliç bölgesinde toplanmış. Gün batımında suyun altın rengini aldığı Haliç kıyıları birbirinden güzel parklar ve yürüme alanlarıyla çevrili. Haliç’in Eminönü tarafında Eminönü MeydanıVapur İskelesi çevresi ve Mısır Çarşısı, güzel vakit geçirebileceğiniz popüler mekanlar. Haliç’in orta yakasında yer alan Fener ve Balat semtlerinde ise Bizans ve Osmanlı döneminden kalma ahşap evler, kiliseler ve sinagoglarla dolu sokaklar bulunuyor. Haliç’in daha arka kısımlarında ise ünlü Eyüp var. Burada Eyüp Sultan Camii ve Pierre Loti Tepesini ziyaret etmeden dönmemenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle Pierre Loti Tepesi‘nde muhteşem manzaralar eşliğinde kahve içmeden Haliç’ten ayrılmayın. Ayrıca, Sütlüce’de bulunan Miniatürk – Minyatür Türkiye Parkı ve Müzesi ve Santral Istanbulile Eyüp’te bulunan İstanbul Dolphinarium ve Hasköy’de bulunan Rahmi Koç Müzesi de ziyaretçilerine eğlenceli ve güzel dakikalar sunuyor.
Eminönü ve hemen yanı başındaki Sirkeci semtleri, tarihi yarımadanın Haliç girişinde yer alıyor, aynı zamanda İstanbulluların ve turistlerin en çok sık ziyaret ettiği semtlerden birisi.
Haliç kıyılarını ayrıca yatlar ile gezmeniz de mümkün. Yatlarımıza ulaşımda VIP Transfer hizmeti almak isterseniz Aden VIP Transfer firmamızı tercih edebilirsiniz.
Sohbet Başlat
1
💬 Fiyat Alın Rezervasyon Yapın !
Scan the code
Merhabalar
Aden Yat Kiralama Whatsapp Destek hattından Yatla Haliç Turu için rezervasyon yapabilir ve fiyat alabilirsiniz.